KEPO

Masivní topná zařízení

Kompaktný peletový kotel KEPO MC

Moderní kotel na pelety s pohodlným ovládaním. Pohodlné topení s vysokou účinností navržen pro dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Kotel na tuhá paliva – pelety je idálním řešením nejen pro moderní domy ale i pro starší domy s horší izolací.
Dostupné výkony: 15, 20, 25 kW

KEPO MC – chytrý kotel na pelety

Naše kotle jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Jsou účinným a ekologickým způsobem vytápění vašeho domu. Kotel je možné ovládat přes dotykový displej, na kterém se zobrazují přehled údaje o výkonu a stavu kotle. Pro vyšší komfort je možné si dokoupit i Wifi modul pro ovládání prostřednictvím mobilu.

Osvědčená kvalita kotlů

Kotle KEPO jsou vybaveny výměníkem o tloušťce 3 až 5 mm, kvalita oceli P265GH. Části kotle vystavené vysokým teplotám mají tloušťku 5 mm. Výměníky tepla jsou bezešvé kotlové trubky kvality P265GH a pro izolaci uvnitř kotle se používá vermikulit o tloušťce 40 až 50 mm. K vnější izolaci kotle se používá lisovaná kamenná vlna o tloušťce 20 až 60 mm. Pro čištění tepelného výměníku jsou instalovány 3 mm silné nerezové pružiny.

Vysoká úroveň energetické účinnosti

Kotle KEPO mají vysokou energetickou účinnost 91%. Těchto výsledků je dosaženo díky konstrukci kotle, dobrému spalování a vynikající izolaci. V závislosti na nastavených parametrech kotle KEPO pracují plně automaticky, což znamená, že můžete naprogramovat sedmidenní provozní režim: kdy začít, kdy vypnout a jakou teplotu udržovat po určitou dobu.

Kapacita zásobníku na pelety

Zásobník na pelety je dostupný z vrchu kotle. Dvířka zásobníku jsou s těsněním pro lepší vzduchotěsnost kotle. Otevírání je velmi jednoduché a díky nízké výšce kotle je nasypání pelet pohodlné.

• AC/MC 15 – 40kg
• AC/MC 20 – 62kg
• AC/MC 25 – 75kg
• AC/MC 35 – 120kg
Kompletní výbava kotelny je již zabudována

Kotel je již vybaven prvky, jako je čerpadlo nebo expanzní nádoba, pro provoz v uzavřeném systému. Je připraven pracovat podle principu Wentor „plug and heat“.

Výhody kotle

– vyšší účinost využívání energie,
– pohodlná a rychlá oprava kotlů,
– dobrá izolace dveří, krytu výměníku tepla a vodní části kotle,
– velmi jednoduché čištění kompletních výměníků tepla uvnitř kotle jedním pohybem ruky,
– velké rozměry nádoby na popel,
– velká nádoba na pelety s možností instalace další nádoby na pelety,
– možno instalace zásobníka na pelety s objemem až 225 kg (doplnek),
– automatický čištení roštu pri verzi KEPO AC

 

Výhody kotle KEPO MC

Pevná konstrukce v kompaktním pouzdře

Dotykový a barevný displej

Kotel je vybaven moderním a velmi snadno ovladatelným displejem.

Dobře promyšlený design

Kotel je konstruován pomocí nejmodernějších technologií. Neexistuje žádný vyčnívající a nevzhledný hořák, protože je to samotný hořák.

Senzor hladiny pelet

Kotle Kepo jsou vybaveny čidlem hladiny pelet umístěným v zásobníku kotle. Akustickým signálem vám připomene, že dochází pelety v nádrži.

Snadné čištění výměníku

Modely kotlů Kepo v provedení AC a MC mají speciální odnímatelné madlo, kterým snadno a rychle vyčistíte vertikální výměník kotle.

Boční popelník

Pro usnadnění odstraňování popela z nejdelších kanálů vertikálního výměníku má kotel na levé straně kotle štíhlý popelník. Čistí se pouze 1-2x za měsíc.

„Kotelna“ v kotli

Kotel je již vybaven prvky jako je čerpadlo a expanzní nádoba pro provoz v uzavřeném systému. Je připraven pracovat podle Wentorova principu „zapoj a zahřej“.

Integrovaná a těsná nádrž

Kotel má vestavěný zásobník na pelety s hermetickým krytem. Díky tomu nenabírá cizí vzduch pro spalování.

Tichý provoz

Kotel je konstruován pomocí nejmodernějších technologií. Neexistuje žádný vyčnívající a nevzhledný hořák, protože je to samotný hořák.

Nízký kotel

Struktura našich zařízení je velmi funkční. Kotel je nízký, takže pelety může snadno přidat každý. Optimálně zvolená nádrž umožňuje několikadenní provoz. Neunavte se, nezvedejte pelety vysoko. Vyberte si nízký a funkční kotel.

Servis

Díky speciálním servisním kontrolám je přístup k údržbářským pracím velmi jednoduchý a usnadňuje práci.

Bezpečné

Zařízení má vícestupňový ochranný systém: proti přehřátí, přepětí, nekontrolovanému zapálení, ztrátě tahu atd.

Snadné čištění výměníku

Přečtěte si o rozdílech v čištění roštu

Rošt čištěný ručně

Při použití kvalitních pelet by měl být rošt u modelů Kepo MC čištěn každých pár dní. Jedná se o velmi jednoduchou činnost, která nevyžaduje mnoho práce.

Rošt se čistí automaticky

Speciální mechanismus modelu Kepo AC čistí rošt kotle každý den. To je užitečná funkce u kotlů s vyšším výkonem, které spalují více pelet.

Snadné čištění výměníku

Přečtěte si o rozdílech ve způsobu výběru popela

Kotel vyčištěn ručně

Prostorná popelníková zásuvka u modelů Kepo MC zajišťuje, že kotel může pracovat několik dní bez odstraňování popela. Čištění popelníku je velmi jednoduché. Stačí obsah šuplíku vysypat nebo vysát speciálním vysavačem.

Kotel se čistí automaticky

Modely Kepo AC mají 3 zásuvky pro sběr popela. Prostřední slouží k odstranění popela z procesu automatického čištění roštu. 2 boční zásuvky shromažďují popel ze spalovacího procesu. Frekvence odstraňování popela závisí na výkonu kotle a kvalitě pelet. Všechny tři zásuvky se vyprazdňují poměrně zřídka, t.j. několik až tucet dní.

Videa kotle KEPO