Uzavíratelný přívod spalovacího vzduchu

Pokud v kamnech zrovna netopíte, můžete uzavřít přívod vzduchu. Díky tomu nebude
ohřátý vzduchu unikat přes kamna z místnosti.

O uzavření se postará mechanismus umístěný u výstupu pro napojení externího přívodu vzduchu. 

Uzavírání se provádí pomocí táhla systému Easy Control. 

Uzavřením přívodu vzduchu můžete zamezit většině úniků tepla přes kamna ven z domu.

Pokud potřebujete, aby byla kamna opravdu dokonale utěsněná (týká se většinou majitelů pasivních nebo nízkoenergetických domů), máme pro vás modely s certifikací RLU nebo PGI.

Vychlazovací smyčka

Vychlazovací smyčka je zabudovaná přímo ve výměníku, popř. ji do něj lze doplnit. Slouží jako ochrana kamen v případě vypadku proudu, kdy nefunguje oběhové čerpadlo. V tu chvíli se totiž získané teplo nedostává z výměníku ven. Uvnitř výměníku se zvedá tlak, které v krajním případě unikne nouzovým ventilem. To ale většinou znamená solidní potopu. Proto mají naše krbová kamna s výměníkem několik pojistek proti přetopení výměníku. V případě přehřátí se otevře ventil citlivý na teplo. Do smyčky se pak začne napouštět voda z vodovodního řadu, která výměník ochladí.

0619018156017_v_1_vychlazovaci_smycka_vesuvio_II

Pozor!

Vychlazovací smyčka funguje pouze ve chvíli, kdy je dům připojený na vodovodní síť. U vlastní studny výpadek proudu většinou odstaví i čerpadlo ve studni a voda potřebná k ochlazení neteče. Nezbývá než zvolit jiný způsob ochrany, jako třeba automatický regulátor primárního vzduchu, nebo záložní zdroj pro oběhové čerpadlo.

Automatický regulátor primárního spalovacího vzduchu

Slouží jako prevence přetopení kamen při výpadku el. proudu. Při výpadku přestane fungovat oběhové čerpadlo, které rozhání vodu doradiátorů. Teplo se hromadí ve výměníku a hrozí jeho přetopení (teplota vody v soustavě se blíží bodu varu). Pokud voda ve výměníku dosáhne teploty 95 °C, uzavře termostatická klapka primární přívod vzduchu. Tím se utlumí hoření a zabrání se dalšímu zvyšování teploty.

Kromě automatického uzavířání přívodu vzduchu můžete kamna s výměníkem ještě ochránit třeba vychlazovací smyčkou nebo záložním zdrojem. 

Externí přívod vzduchu (CPV)

Kyslík potřebný pro hoření si kamna neberou z místnosti, ale z vnějších prostor. Většinou se jedná o hadici (trubku), které vede z domu například pod terasu, do větrané chodby apod. 

Externí přívod vzduchu je nezbytný u pasivních a nízkoenergetických staveb. Doporučujeme ho ale i do všech zateplených objektů. Uvnitř se v topné sezóně podstatně lépe dýchá.

Pokud v kamnech netopíte, může externím přívodem vzduchu unikat teplo z domu. Proto má většina našich kamen možnost externí přívod vzduchu uzavřít.

Uzavření přívodu z velké části zamezí úniku tepla přes kamna. Pokud potřebujete kamna s dokonalou plynotěsností, podívejte se na modely označené PGI nebo RLU.

Patentová technologie čištění výměníku

Pohodlné a bezprašné čištění výměníku i se zavřenými dvířky

Nečistoty z trubek výměníku jednoduše odstraníte posouváním stírací lišty. Čistit můžete kdykoliv, není třeba nechávat kamna vyhasnout.

cisteni

 

 kamna

Ovládání vzduchu Easy Control

Jednoduché a pohodlné ovládání přívodů vzduchu do krbových kamen

 Easy Control vám pomůže správně topit. Přívody vzduchu do ohniště (primární, sekundární, terciální) díky němu ovládáte pouze jedním regulátorem.

1. Start – zátop:

Pro dostatečný přívod vzduchu při zatápění přepněte na „Start“, dokud se oheň rovnoměrně nerozhoří.

2. Topení:

Pro čisté a efektivní spalování posuňte regulátor po roztopení nahoru na „provoz“.

 3. Uzavření:

Když se rozhodnete dál netopit a oheň vyhasne, můžete přesunutím regulátoru do polohy „0“ udržet teplo v místnosti. Díky uzavíratelnému přívodu vzduchu zůstane teplo krbových kamen uvnitř a vy si ho můžete ještě dlouho užívat. 

Terciární spalování

Z paliva se během hoření uvolňují hořlavé plyny. Díky terciárnímu spalování neuniknou komínem, ale shoří a přemění se na teplo. Každé polínko nebo briketu tak využijete na 100 %. To znamená vyšší účinnost a nižší spotřebu paliva.

Vyměnitelný výměník

Teplovodní výměník můžete do kamen kdykoliv doplnit, popř. ho vyjmout a nahradit záslepkou. Systém umožňuje dodatečné napojení na otopnou soustavu (ústřední topení), nebo zpětnou přestavbu na teplovzdušný provoz.

0419018205050_v_1_vymenik_werfen_9

Pozor!

V kamnech s výměníkem nikdy netopte, pokud výměník není připojený k otopné soustavě (napuštěný vodou). Výměník je třeba z kamen vyjmout a nahradit záslepkou.

Pokud máte naše kamna bez výměníku, je pravděpodobné, že do nich půjde výměník zpětně doplnit. 

 

Možnost nátěru

Bílý kovový sokl má matný povrch se strukturou, která připomíná bílou omítku. Pokud se rozhodnete pro jiný odstín, můžete sokl jednuduše přetřít vhodnou interiérovou barvou.

Tip:

Možnost nátěřu nabízejí také naše krbové stavebnice

Tichá peletová kamna

Vedle našich peletových kamen si opravdu můžete zdřímnout. Oproti jiným výrobkům totiž nemají ventilátor, který rozhání ohřátý vzduchu do místnosti. Místo toho oheň ohřívá vzduchovou kapsu unitř kamen. Teplo tak stoupá do místnosti bez prachu a hluku. Protože nevíří prach, jsou naše peletová kamna také přívětivá pro alergiky.

Peletová kamna přívětivá pro alergiky

Ohřátý vzduch po místnosti nerozhání ventilátor. Teplo stoupá samovolně, bez vibrací a hluku. Vedle našich peletových kamen dokážete usnout a bude se vám dobře dýchat. Ideální pro alergiky.

Plně automatická regulace teploty

Jednoduše si nastavíte různé teploty pro různé denní doby. Díky integrovanému pokojovému čidlu kamna hlídají teplotu v místnosti a topí tak, aby udržela nastavenou hodnotu. Peletová kamna sama poznají, že se v místnosti ochladilo a začnou topit. Když dosáhnou požadované teploty, utlumí se. Není třeba je zapínat ani vypínat, stačí občas dosypat pelety. 

Peletová kamna s extra velkým prosklením dvířek

Ani u kamen na pelety se nemusíte připravit o uklidňující pohled na plamen. Také díky tichému provozu jsou naše peletová kamna dokonalým společníkem pro chvíle klidu a pohody.

Funkce WLAN

Peletová kamna s ovládáním přes mobilní aplikaci

Díky ovládání kamen přes mobil máte teplo vašeho domova pod kontrolou, ať už se nacházíte kdekoliv. Stačí k peletovým kamnům napojit WLAN modul, který má 2 funkce:

Funkce Local – pro ovládání z domu a blízkého okolí (zahrada, garáž)

Funkce Global – pro ovládání odkudkoliv z celého světa

Kamna se přes WLAN modul připojují k domácí wifi síti. 

 modemprima-chvile1

screenshot-wlan-global-stadt 

Stáhněte si naši aplikaci 

googleplay  appstore

Pomocí aplikace můžete nastavovat týdenní program – až 3 časové intervaly pro 1 den

iphone


Jedna kamna může ovládat až 5 uživatelů aplikace

petka

Přes jednu aplikaci můžete ovládat až 5 kamen

wlan-funktion

Aplikace vás upozorní, že je třeba doplnit palivo, vyčistit kamna nebo objednat servis – zároveň sleduje průměrnou spotřebu paliva

ohen

Barevné pozadí ukazuje, v jakém módu se kamna nachází (červená – topení, modrá –
vychlazování, fialová – vypínání, zelená – ECO-Mode, šedivá – vypnuto)
screens_app_arrangiert

Smaltovaný povrch krbových kamen a krbových vložek

Poctivý smaltovaný povrch. Podobný, jaký si možná ještě pamatujete u hrnců od babičky. Kovové díly jsou díly němu odolné proti poškrábání a snadno čistitelné. 

Akumulace tepla

Díky obkladu z přírodního kamene dokáží kamna vydávat teplo ještě několik hodit poté, co v nich vyhasne oheň. Z obkladových kamenů má nejlepší akumulační vlastnosti mastek, který u nás najdete pod označením Speckstein. Je to dáno hlavně jeho nízkou pórovitostí. Mastek v podstatě tvoří ze všech kamenů nejcelistvější hmotu, která výborně vede teplo. 

Výborné akumulační vlastnosti mají také krbové stavebnice. Je to v podstatě klasický krb, který ale zvládnete postavit za jedno odpoledne. Stavebnice se skládá z betonové obestavby a kovové krbové vložky.